Pokaz Etnicznych Pieśni i Tańców

2

Pokaz Hawajskiego Tańca Hula poświęconych bogini ognia i wulkanów Pele przy akompaniamencie etnicznych pieśni i bębnów w wykonaniu tancerzy ze szkoły tańca hula hālau WaikāUnu

Tańce poświęcone bogini ognia Pele. 
Poczujcie rytm etnicznych bębnów pahu i tańca hula, poruszający nie tylko ciało, ale też serce. Posłuchajcie legend ludu Pacyfiku. Pokaz poświęcony jest rdzennym hawajskim tańcom i pieśniom, wyrażającym punkt widzenia na siłę i moc, jaką kryje w sobie ogień. Pieśni i tańce, których autorką jest hawajska nauczycielka hula, Kumu Kuwalu Anakalea, ilustrują podróż hawajskiej bogini ognia i wulkanów Pele z Tahiti na Hawaje.
Grupę hawajską wspierają polscy tancerze hula w ramach wymiany kulturowej.

Tańce i pieśni opowiadające o regionie Kohala na wyspie Hawai’i. Przed wami fascynujące spotkanie z rodowitymi Hawajczykami, tancerzami ze szkoły tańca hula hālau WaikāUnu kontynuującej jedną z najstarszych tradycji hawajskich. Zobaczycie etniczny taniec hula, który zilustruje fascynującą opowieść o wierzeniach i tradycjach ludu Pacyfiku przy akompaniamencie rytualnych bębnów pahu, wykonanych z pnia palmy kokosowej i skóry rekina.

Tańce Patu. .  Pokaz etnicznego tańca i pieśni opowiadających o migracjach wielorybów – ich metaforyczne znaczenie odwołuje się do głębszych pokładów podświadomości.

Tańce ‘Auana w stylu współczesnym przy akompaniamencie śpiewu i ukulele. .  

Uakoko

Wstęp: 25 zł
Bilety do nabycia od 24.05 w kasie Muzeum Azji i Pacyfiku
ul. Solec 24, Warszawa
(wt. – nd. 12.00 – 18.00)

Lokalizacja:
Muzeum Azji i Pacyfiku