Ceremonia Powitania Słońca i Otwarcia Festiwalu

Jeśli chcecie zobaczyć i usłyszeć, jak Hawajczycy witają słońce przybywajcie na nadwiślańską plażę w okolicach Mostu Poniatowskiego o godzinie 10:00. Witać słońce będziemy razem, podczas wspólnej hawajsko-słowiańskiej ceremonii z towarzyszeniem etnicznych instrumentów, które zapewni nam 13 Bębnów.Ceremonia potrwa do ok. 11:45.

Zobacz lokalizację plaży

O 12:00 rozpoczynamy oficjalną ceremonię otwarcia Festiwalu w Muzeum Azji i Pacyfiku

Wykład Holo Mai Pele

Prowadzi kumu hula Nicole Kuwalu Anakalea i tancerze szkoły hula hālau WaikāUnu

Historia podróży hawajskiej bogini Pele z Tahiti na Hawaje. Podczas wykładu pokaz Ulana Pelahi Lauhala – wyplatanie wachlarzy z lauhali oraz Hala mai ma Pele – opowieść o tym, jak Pele przywiozła drzewo puhala (pandan) do regionu Kohala, skąd pochodzi szkoła hula hālau WaikāUnu.

Wstęp wolny

Keepers of the Flame. Dokument

Projekcja Filmu Dokumentalnego:
Keepers of the Flame: The Cultural Legacy of Three Hawaiian Women
(polski lektor)

Dzięki uprzejmości Eddie and Myrna Kamae

Wstęp wolny
Ilość miejsc ograniczona
Rezerwacja: Muzeum Azji i Pacyfiku

Jest to hołd złożony trzem rdzennym Hawajkom, które żyły i działały na wyspach w XIX i XX wieku: hawajskiej historyk i pisarce – Mary Kawenie Pukui, tancerce tradycyjnego tańca i pieśniarce: ‘Iolani Luahine oraz nauczycielce etnicznego tańca hula: Edith Kanakaʻole. Opowieść odkrywa przed nami ich wielką siłę oraz zaangażowanie w podtrzymanie tradycji i kultury hawajskiej oraz wartości, które ona ze sobą niesie. Wpływ, jaki wywarły, jest widoczny do dziś.

Pokaz Hawajskiego Tańca Hula

Pokaz Hawajskiego Tańca Hula w wykonaniu Joshua Lanakila o Ka ‘Aina i Ka Pono Manguail.

Warsztat Etnicznego Tańca Hula Kumu Kuwalu

Warsztat Etnicznego Tańca Hula
Prowadzi: Kumu hula Kuwalu Anakalea

Niepowtarzalna okazja do nauki klasycznego, hawajskiego tańca hula w stylu kahiko prosto ze źródła, od cenionej na Hawajach nauczycielki. Kumu Hula Kuwalu Anakalea kontynuuje jedną z najstarszych hawajskich tradycji – tradycję ognia związaną z hawajską boginią wulkanów Pele.

Kumu Kuwalu

Kuwalu 2

Warsztat polecany dla osób mających doświadczenie w tańcu hula.
Wstęp: 150 zł
Bilety do nabycia od od 24.05 w kasie Muzeum Azji i Pacyfiku
ul. Solec 24, Warszawa
(wt. – nd. 12.00 – 18.00)

Pokaz Etnicznych Pieśni i Tańców

Pokaz Hawajskiego Tańca Hula poświęconych bogini ognia i wulkanów Pele przy akompaniamencie etnicznych pieśni i bębnów w wykonaniu tancerzy ze szkoły tańca hula hālau WaikāUnu

Tańce poświęcone bogini ognia Pele. 
Poczujcie rytm etnicznych bębnów pahu i tańca hula, poruszający nie tylko ciało, ale też serce. Posłuchajcie legend ludu Pacyfiku. Pokaz poświęcony jest rdzennym hawajskim tańcom i pieśniom, wyrażającym punkt widzenia na siłę i moc, jaką kryje w sobie ogień. Pieśni i tańce, których autorką jest hawajska nauczycielka hula, Kumu Kuwalu Anakalea, ilustrują podróż hawajskiej bogini ognia i wulkanów Pele z Tahiti na Hawaje.
Grupę hawajską wspierają polscy tancerze hula w ramach wymiany kulturowej.

Tańce i pieśni opowiadające o regionie Kohala na wyspie Hawai’i. Przed wami fascynujące spotkanie z rodowitymi Hawajczykami, tancerzami ze szkoły tańca hula hālau WaikāUnu kontynuującej jedną z najstarszych tradycji hawajskich. Zobaczycie etniczny taniec hula, który zilustruje fascynującą opowieść o wierzeniach i tradycjach ludu Pacyfiku przy akompaniamencie rytualnych bębnów pahu, wykonanych z pnia palmy kokosowej i skóry rekina.

Tańce Patu. .  Pokaz etnicznego tańca i pieśni opowiadających o migracjach wielorybów – ich metaforyczne znaczenie odwołuje się do głębszych pokładów podświadomości.

Tańce ‘Auana w stylu współczesnym przy akompaniamencie śpiewu i ukulele. .  

Uakoko

Wstęp: 25 zł
Bilety do nabycia od 24.05 w kasie Muzeum Azji i Pacyfiku
ul. Solec 24, Warszawa
(wt. – nd. 12.00 – 18.00)