Ukulele Warsztat Interaktywny

1

Nauka hawajskiego utworu na ukulele
Prowadzi: Cody Kapueolaʻākeanui Pata
Wstęp: 25 zł
Ilość miejsc ograniczona.
Bilety do nabycia od 24.05.2015 w kasie Muzeum Azji i Pacyfiku
ul. Solec 24 (wt. – nd. 12.00 – 18.00)
Rezerwacja: Szczegóły wkrótce

Zapraszamy Was na warsztat gry na ukulele prowadzony przez rdzennego Hawajczyka Cody Kapueolaʻākeanui Pata. W trakcie zajęć nauczycie się hawajskiego utworu, a następnie będziecie mogli zagrać go tancerzom, którzy zatańczą taniec hula do dźwięków Waszej muzyki. Będzie teoria, praktyka i mnóstwo świetnej zabawy.
Ci, którzy nie mają własnych instrumentów, będą mogli skorzystać z ukulele, które specjalnie na warsztat dostarczy nam nasz zaprzyjaźniony sklep Przyjazne Ukulele.

O Ukulele:
Nazwa ukulele wywodzi się z języka hawajskiego i jest połączeniem słów: ‘uku (pchła) i lele (skakać). Instrument ten posiada 4 struny i jest symbolem Hawajów, na których został spopularyzowany w końcu XIX w. przez grupę portugalskich żeglarzy. Dzięki wyjątkowemu brzmieniu chętnie używana przez muzyków prezentujących różne gatunki muzyki.

O nauczycielu:
Cody Kapueolaʻākeanui Pata jest profesjonalnym muzykiem i wokalistą, który podczas swojej 22-letniej kariery zdobył wiele nagród. Podczas licznych tournée zjeździł całe Hawaje, a także odwiedził Japonię, Chiny, Nową Zelandię, Australię, Stany Zjednoczone i Kanadę, prezentując swoją muzykę utrzymaną w hawajskich klimatach.
We wrześniu 2001 roku Cody został nauczycielem tańca kumu hula w szkole Hālau Hula ʻo Ka Malama Mahilani po przejściu inicjacji ʻūniki, wieńczącej długą drogę zgłębiania tajników hawajskiej wiedzy. Tradycja i linia, którą kontynuuje Cody, prowadzi do mistrzów tańca hula, takich jak Georga Lanakilakeikiahiali’i Nā’ope i Hildy Keana’āina.
Dzięki temu, że od najmłodszych lat Cody miał bliski kontakt z dialektami języka hawajskiego z wyspy Maui, a także dzięki „konwencjonalnemu” wykształceniu, od prawie 23 lat uczy również języka hawajskiego ʻŌlelo Hawaiʻi.
Pueo Pata uważa, że spotkało go wielkie szczęście, ponieważ już w młodym wieku został zauważony i wybrany przez swoich nauczycieli i mentorów, którzy przez wiele lat dzielili się z nim tradycyjną wiedzą, zwyczajami i obrzędami. Dzięki temu dostał szansę zgłębiania przekazywanych z pokolenia na pokolenie, rdzennych tradycji. Na co dzień praktykuje hawajski styl życia, a jego misją jest ocalenie od zapomnienia wiedzy, którą otrzymał od starszyzny kūpuna oraz mistrzów kumu, a także przekazanie tej tradycji dalej, młodszym pokoleniom.
Pueo wciąż podąża za swoim największym pragnieniem – aby pewnego dnia i jego uważano za godnego szacunku mistrza.